Mansur Yavaş kamyoncu ve nakliyeci esnaflarla buluştu

Mansur Yavaş kamyoncu ve nakliyeci esnaflarla buluştu

ANKARA – BHA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Yurtiçi Nakliye ve Lojistik Merkezi’nde kamyoncu ve nakliyeci esnaflarla buluştu. “Ankara halkının parasını Ankara halkı için harcıyoruz“ diyerek Büyükşehir Belediyesinin 5 yıldır yaptığı projeleri açıklayan Yavaş, “Biz farklı bir belediye başkanlığı yaptık. 5 yıldır Ankara’nın parasını çarçur etmeden çalıştık” dedi.

Yavaş, “5 yıldır milletin parasını çarçur etmeden çalıştık” diyerek Ankara Büyükşehir Belediyesinin bütçe ve projeleri hakkında bilgi verdi.

”Biz farklı bir belediye başkanlığı yaptık”

“Biz farklı bir belediye başkanlığı yaptık. 5 yıldır Ankara’nın parasını çarçur etmeden çalıştık. Kimseyi ayırmadık” diyerek açıklamalarına başlayan Başkan Mansur Yavaş, “Kimse verdiğimiz oydan dolayı veya başka bir sebepten dolayı farklı bir hizmet aldık diyemez. Bizim felsefemizde yok. Ankara halkının parasını Ankara halkı için harcıyoruz. Ne yurt dışından ağaç getiriyoruz ne de çılgın projeler yapıyoruz. Ankara halkının bize verdiği paraları çöp projelere yatırmıyoruz. Acil ihtiyaç neyse, hangi ilçe neyi talep ediyorsa onu yapıyoruz ve en önemlisi kimseyi ayırmıyoruz” dedi.

”Pandemi döneminde esnafla işbirliği yaptık”

Belediye bütçesinin 5 yıla göre yüzde 50 azaldığını ardından Covid-19 salgını ve 6 Şubat deprem felaketinin yaşandığını belirten Yavaş, lojistik üstüne teşekkür ederek “Deprem bölgelerine en fazla kamyonu lojistik üstü temin etmiştir” dedi.

Pandemi döneminde tam bir dayanışma yaşandığını dile getiren Yavaş, “Covid döneminde erzak dağıtımını nakliyecilerle iş birliği yapma suretiyle, erzakları dağıttırmak suretiyle yaparak kontak açamayan nakliyecilerin de para kazanmasını sağladık. Bu vesileyle lojistik esnafına çok teşekkür ediyorum. Deprem bölgelerine en çok kamyon buradan çıktı. ”

”Emeklilerin durumuna seyirci kalamadık”

Emeklilerin yaşadığı sıkıntılara seyirci kalamadıklarını diler getiren Yavaş, “Bütçemiz önceki yıllara göre yüzde 50 azaldı. Emeklilerin durumunu görünce Hükümet emeklilere zam yapmadı diye seyredemedik. Bu insanlar bedenileriyle 30-40 yıl çalışmak suretiyle buralara geldi. Artık birçoğu da ikinci işte çalışamaz durumda. Kimse bunlara ne yersin ne içersin diye sormadı.  Bu yaştan sonra kimseye muhtaç olmasınlar diye 27 bin 500 emekliye her ay bin lira nakit yardımı, 400 lira et yardımı, 500 lira da doğal gaz yardımı yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 

”En büyük projemiz Ankaralıları zengin etmek”

“Bizden öncekiler kadar kavşak yaptık, asfalt yaptık” diyen Yavaş, şöyle devam etti: “Yaptığımız projelerin hiçbirine kavşağınız hayırlı olsun yazmadık. Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘şu kadar liraya yapmıştır’ yazdık. Yaptığımız işlerin hesabını verdik. En büyük hayalimiz Ankaralıyı zengin etmek demiştik. İnşallah o yönde de çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir