Almanya’da Türk boksörlerden çifte nakavt

Almanya’da Türk boksörlerden çifte nakavt

EC BOXİNG yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan, sonuçlardan oldukça memnun olduğunu vurgulayarak, ‘Bir yıldan beridir ringlerden uzak kalan boksörümüz Viktor Faust’un en son Amerika’daki maçında üç kaburgası kırılmıştı ve ardından da antrenmanlar sırasında belinden sakatlanmıştı. Bu geceki maçta kendisini yeniden ispatlayarak geçirdiği sakatlıkların onu durduramadığını tam tersine güçlendirdiğini gösterdi. Güçlü Arjantinli rakibini üç kez yere sererek sakatlığın ardından iyi bir sınav verdi. Viktor, bu gece olağan üstü bir performans sergiledi ve kendisiyle gurur duydum.

Nisan veya Mayıs ayında kendisine bir maç daha yaptıracağım ardından yine Amerika’da kaldığımız yerden dünyanın zirvesindeki devler ligi yolculuğumuza kaldığı yerden devam edeceğiz. Yine aynı gece ringe çıkan İhor Shewadutzki’de yenilgisiz Arnavut rakibine ilk yenilgisini yaşatarak muhteşem bri performans sergiledi. Her iki boksörümüz de muhteşem maçlar çıkararak izleyicilerin hayranlığını kazanırken, kulübümüzü en iyi şekilde temsil etti’ şeklinde konuştu.

Bülent Başer, ‘Sıkı antrenmanlara devam’
Kulübün baş antrenörü Bülent Başer, boksörlerinin performanslarından oldukça memnun olduğunu belirterek, ‘Gerek Viktor ve gerekse İhor, gelecek vadeden boksörlerdir. Birkaç yıl içinde dünya şampiyonluğunu kazanabilecek kapasitedeki bu sporcuları dev maçlara en iyi şekilde hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz’ şeklinde konuştu.

Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz, sporcuların başarılarının boks camiasında büyük yankı uyandırdığını vurgulayarak, ‘Gerek Amerika olsun gerekse diğer ülkelerdeki boks mecmuaları bu başarıları takdir ederek, önümüzdeki yıllarda bu iki boksörün ve dünya devi boks kulübü EC BOXİNG’in adlarından sıkça bahsettireceğini yazdı’ dedi.

Post Views: 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir