Akçakiraz GM’de yarıyıl etkinlikleri başladı

Gençlik ve Spor Elazığ İl Müdürlüğü, Akçakiraz Gençlik Merkezi’nde okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte öğrenciler için etkinlikler yapılmaya başlanıldı. Etkinliklerin tamamlanmasıyla birlikte dereceye girecek olan öğrenciler için ödül töreni gerçekleştirilecek.

Sıtkı Taşel – BHA

Gençlik ve Spor Elazığ İl Müdürlüğü’ne bağlı Akçakiraz Beldesindeki öğrenci ve gençlere hizmet veren Akçakiraz Gençlik Merkezi’nde, Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Ayna öncülüğünde etkinlikler aralıksız olarak sürüyor.

7-29 yaş arasındaki gençlere hizmet veren Akçakiraz GM’de; okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte öğrencilere ve gençlere yönelik etkinliklere hız verildi.

Bu kapsamda Akçakiraz GM öğrencilerine ilk olarak öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak dikkat toplama ve strateji geliştirme oyunu olan ‘mangala turnuvası’ düzenlendi.

Daha sonra öğrencilerin kendilerini, fiziksel el becerilerini ve koordinasyonlarını geliştirmeleri için ‘el sanatları atölyesi bileklik yapımı’ etkinliği gerçekleştirildi.

Akçakiraz Gençlik Merkezi’nden yapılan açıklamada yarıyıl tatili boyunca fiziksel, sanatsal, koordinasyonel ve sosyal aktivitelerin devam edeceği vurgulandı.

Öte yandan Akçakiraz Gençlik Merkezi’nde yarıyıl tatili boyuna; langırt, havalı hokey, dart turnuvaları gerçekleştirilecek. Yarışmalarda başarı elde eden öğrenci ve gençlere madalya verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir