Yusufalp Yılmaz: “Doğubeyazıt Spor maçındaki olayları şiddetle kınıyoruz”

Yusufalp Yılmaz: “Doğubeyazıt Spor maçındaki olayları şiddetle kınıyoruz”

ARDAHAN-BHA

Bölgesel Amatör Ligi 10. grupta hafta sonu Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde oynan Serhat Ardahanspoor, Doğubeyazıtspor karşılaşmasında istenmeyen olaylar yaşandı. Serhat Ardahanspor Kulüp Başkanı Yusufalp Yılmaz , Doğubeyazıt Spor Kulübü maçındaki olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Kulüp yetkilileri, maç öncesinde takım otobüslerinin stada varışıyla başlayan ve futbolculara yönelik saldırılarla devam eden olayları kınadı. Emniyet mensupları ve kulüp yöneticileri arasındaki irtibat kopukluğundan kaynaklandığını belirten başkan Yılmaz, devletin ve güvenlik birimlerinin verdikleri destekle maçın güvenli bir şekilde tamamlandığını ifade etti.

İki futbolcunun hastaneye kaldırılmasıyla sonuçlanan saldırıları şiddetle kınayan Serhat Ardahanspor Başkanı Yusufalp Yılmaz, Doğubeyazıt Spor’un şampiyonluk iddiasına vurgu yaparak sportif mücadeleyi ön plana çıkardı. Doğubeyazıt Spor’un yöneticilerinin ve teknik heyetin hakemleri tehdit ettiği iddialarına sert tepki gösteren başkan Yılmaz, bu iddiaların doğruluğunu ispatlaması halinde ciddi önlemler alacaklarını belirtti.

Maç öncesinde yaşanan gerginliklerin tribünlerde de devam ettiğini belirten başkan Yusufalp Yılmaz, rakip takımın taraftarlarının futbolculara ve kulüp yöneticilerine yönelik saldırılarını kınadı. Ayrıca, maç sırasında yaşanan hakem kararlarına ilişkin şüphelerini de dile getiren kulüp yetkilileri, maçın fair-play ruhuna uygun bir şekilde sonlanmamasından duydukları üzüntüyü ifade etti.

Teknik direktör Hakan Koçer, ise maç öncesi ve maç sırasında yaşanan olayları detaylı bir şekilde anlattı. Takımın aldığı tehditler nedeniyle konaklama yerini değiştirdiğini ve saha antrenmanı yapamadığını belirten Koçer, maç sırasında futbolcularına ve kendisine yönelik saldırıların yaşandığını aktardı. Hakem kararlarına ilişkin de endişelerini dile getiren Koçer, maçın devam etmesine rağmen sportif bir atmosferin oluşmadığını vurguladı.

Serhat Ardahanspor Kulübü başkanı Yusufalp Yılmaz ve yöneticiler, olaylarla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuracaklarını ve gerekli adımları atacaklarını ifade ederken, yaşananları kınadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir