Yılmaz” Malatya’nın Gerçek Sahipleri Burada”

6 Şubat Depremlerinde büyük yıkıma uğrayan Malatya’da Şehrin yeniden ayağa kalkması için İş İnsanı Siyasetçi Tahsin Yılmaz’ın öncülüğünde istişare toplantısı düzenlendi.

Kayhan İNCEOĞLU – BHA / Malatya

AK Parti Önceki dönem İl Yöneticisi, İşadamı Siyasetçi Tahsin Yılmaz’ın ev sahipliğinde Malatya’nın sahipleri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekili, Önceki dönem Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Malatya Baro Başkanı Onur Demez, MESOB Başkanı Şevket Keskin, STK Temsilcileri, Kanaat Önderleri, Siyasi parti, Muhtarlar olmak üzere önemli Akil isimlerin katıldığı  Malatya’nın geçmişi ve geleceği konulu istişare toplantısı Malatya’nın önemli ve özel mekânlarından Han Restorant’ta gerçekleştirildi.

Yoğun ilginin olduğu Malatya’nın geçmişi geleceği konulu istişare toplantısında Malatya’nın imarı ve ihyası sürecinde ‘yapılanlar-yapılması gerekenler’ başlığı altında istişare bulunulurken 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerin önemine vurgu yapıldı.

İşadamı Siyasetçi Tahsin Yılmaz açılış konuşmasında” Şehrimizi Birlikte ayağa kaldıracağız. Malatya’nın sahibi yok diyenlere de en güzel cevap buradaki görüntü yeter. Malatya’nın İmarı ve İhyası için Bürokrat, siyasi Parti temsilcileri, STK Temsilcileri, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekilimiz Bakanımız Bülent Tüfenkçi, Esnaf temsilcilerimiz, Oda Başkanlarımız Akil İnsanlarımız hepsi burada düzenlediğimiz istişare toplantımıza katıldı.

Bu da Malatya’nın saipsiz olmadığının en güzel örneği. Bundan sonraki süreçte de Malatya’mızın ayağa kalkması için herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yapmaya devam edecektir. İlk defa bu büyüklükte geniş kapsamlı istişare toplantısında bir araya gelindi. Bu da gösteriyor ki Malatya’nın gerçek sahipleri bu enkazı kaldıracak güce sahiptir.”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Pandemi dönemi ve 6 Şubat depremlerindeki çalışmaları yapılan hizmetleri anlatırken istişare toplantısına katılanlar tarafından yoğun alkış yağmuruna tutuldu.

Başkan Gürkan Malatyalıların Algı yaratmak isteyenlere fırsat vermeyeceğini, bunlara gereken cevabı da yine milletin vereceğini belirterek Malatya’nın yeniden İmarı ve İhyası için hep birlikte daha fazla çalışarak enkazları kaldıracağını ve Malatya’nın eskisinden daha güçlü ve güzel olacağını belirtti.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise ucuz kahramanlıkların 3 – 5 resim çektirip sosyal medyada paylaşmayla olamayacağını, bunlara kimsenin prim vermeyeceğini belirterek yaraların sarılması adına çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek programı organize eden Tahsin Yılmaz’a teşekkür etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir