Yerlikaya: MERCEK-10 operasyonlarında 12  şüpheli gözaltına alındı

Yerlikaya: MERCEK-10 operasyonlarında 12  şüpheli gözaltına alındı

ANKARA- BHA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide MERCEK-10 operasyonlarında 93 ruhsatsız tabancanın ele geçirildiğini duyurdu. Yerlikaya paylaştığı gönderide şu ifadelere yer verdi:

“6 İlde Silah İmalatı ve Silah Kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik düzenlenen “MERCEK-10” operasyonlarında; 93 Ruhsatsız Tabanca ele geçirildi.12  şüpheli gözaltına alındı Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Halkımızın Huzurunu Kaçıran Organize Suç Örgütlerinin ve Onlara Silah Temin Edenlerin Peşindeyiz. Onları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız İstanbul, Adana, Aydın, Rize ve Batman İl Jandarma Komutanlıklarımız ve Karaman İl Emniyet Müdürlüklerimizce “MERCEK-10” Operasyonlarında yapılan aramalarda ayrıca tabancaya dönüştürülebilecek, 65 adet namlu, 77 adet çeşitli Tabanca Parça ve Tertibatı, 48 adet 9 mm Çapında Tabanca Şarjörü ve 238 adet 9mm ve 7,62 Tabanca Fişeğine ele konuldu.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle Ruhsatsız Silah Temin Edenlerle ve Silah Kaçakçılarıyla Mücadelemiz Kararlılıklar Sürecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir