Yenimahalle’de Yenikart ile ailelere ekonomik destek

Yenimahalle’de Yenikart ile ailelere ekonomik destek

2010 yılında başlatılan “YENİKART” projesi ile maddi durumu iyi olmayan ailelere ekonomik destek sağlayan belediye, Ramazan Ayı’nda da vatandaşların yanında oldu.

Yenimahalle Belediyesi, “YENİKART”lara yüklediği 800 TL ile kart sahiplerinin gıda alışverişine katkıda bulunurken, vatandaşların kurban bağışlarını da Derman Market aracılığıyla YeniKart sahiplerine et desteği olarak ulaştırdı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yardımların insan onuruna yakışır bir şekilde yapıldığını vurgulayarak, “YENİKART” projesi sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti. Yaşar, “Bir elin verdiğini diğer el görmesin” anlayışıyla hareket ettiklerini ve ailelerin kendi ihtiyaçlarına göre gıda veya giyim gibi ürünleri satın aldıklarını ifade etti. Yenimahalle’nin huzuru ve mutluluğu için projelerine aralıksız devam edeceklerini söyledi.

Yenimahalle Belediyesi, ilçede yaşayan sosyal güvenceden yoksun, yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik “YENİKART” projesi ile vatandaşların bütçesine katkı yaparken, “HALKKART” projesi ile de tüm ilçe sakinlerinin üye işyerlerinden yüzde 2 ila yüzde 57 oranında uyguladığı indirimlerden yararlanmasına olanak sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir