Vekil Muammer Avcı: asrın felaketi’nin yaralarını, asrın birlikteliği ile sardık

Vekil Muammer Avcı: asrın felaketi’nin yaralarını, asrın birlikteliği ile sardık

Vekil Muammer AVCI’ nın açıklaması şöyle;

Deprem yüreklerimizde tarifsiz bir hüzün bıraktı

İnsanlık tarihinin en büyük yıkımlarından biri olan ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinin üzerinden tam 1 yıl geçti. 14 Milyon insanımızın yaşadığı 11 ilimizi etkileyen depremde milletçe büyük bir acı yaşadık. 53 bin 237 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 107 bin 213 vatandaşımızın ise yaralandığı bu büyük felaket, hepimizin yüreğinde tarifsiz bir hüzün bıraktı.

Depremin hemen ardından gerek Zonguldak’ta gerekse ülkemizin her ilinde adeta seferlik ilan edilmişçesine tüm milletimiz yardıma koştu, asrın felaketi karşısında asrın birlikteliğini inşa etti.

Devletimiz gece gündüz demeden mesai yapıyor

Devletimiz ise bütün kurum ve kuruluşları ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde depremin izlerini silmek için yıkılan illerimizi imar ve inşa etmek üzere gece gündüz demeden mesai yaptı, yapmaya da devam ediyor.

Deprem maliyeti 103 milyar dolar

Ülkemize maliyeti 103 milyar dolar olan depremin yaraları her geçen gün siliniyor, depremzede kardeşlerimize yeni evleri teslim edilmeye devam ediyor. İnşallah kısa sürede bütün depremzede kardeşlerimiz konutlarına kavuşacak, depremde zarar gören illerimiz, asırlardır olduğu gibi yeniden ayağa kalkacaktır.

Milletçe başımız sağ olsun

Bu duygu ve düşüncelerle, asrın felaketinde hayatlarını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı diyorum. Rabbim mukaddes vatanımıza bir daha böyle felaketler yaşatmasın inşallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir