Tütüncü Korkuteli ve Elmalı köylerinde

Tütüncü Korkuteli ve Elmalı köylerinde

Antalya’nın dört bir yanını karış karış gezen Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, seçim çalışmaları kapsamında Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin köylerini ziyaret etti. Günün ilk ziyaretine  “Bu topraklarda benim atalarımın izleri var” dediği, dedesinin köyü Büyükköy’den başladı. Tütüncü, atalarını yad etti, Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkan adayı Dr. Sadık Önal’a destek istedi. Köy sakinleri ile bir araya gelen Tütüncü, Antalya’nın altın çağı’nda çiftçilere sağlanacak destekleri anlattı. 1 Nisan’dan sonra en güzel hizmetlerin Antalya’ya, 19 ilçesine ve tüm köylerine geleceğini söyledi. Tütüncü,  evi yanan bir vatandaşı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Büyükköy ve Kırkpınar Yarencik Kültür ve Dayanışma Derneğine de uğradı.

CAMİ’DE BİZİM CEMEVİ’DE BİZİM

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Korkuteli’den sonra Elmalı İlçesi’ne geçti. Abdal Musa Türbesi’ni ve Abdal Musa Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti, Tekke Köyü sakinleriyle buluştu. Tütüncü’ye ziyaretlerinde Cumhur İttifakı Elmalı Belediye Başkan adayı Durmuş Ali Gökçe eşlik etti. Köy sakinlerine seslenen Tütüncü, “Yan yana can cana olmaya geldik. Cami’de bizim Cemevi de bizim. Kepez’de camide yaptık, Kepez’de cemevi de yaptık.” diye konuştu. Kepez’de kendisinden Cemevi yapılması istendiğini ve Altınova’ya Pir Sultan Abdal Cemevi’ni yaparak, teslim ettiklerini hatırlatan Tütüncü, “Biz kardeşiz, biz etle tırnak gibiyiz.” dedi.

TEKKE KÖYÜ’NE MİSAFİRHANE GELİYOR

Tütüncü, Elmalı Tekke Köyü’ne yapılacak hizmetlerle ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan istişareye değindi. Dergah’ın renovasyonunun tamamlanacağını, bir kütüphane kazandıracaklarını, konser alanı, müze ve çevre düzenlemesi ile Dernek binası ve konferans salonunun yenileneceğini söyledi. Elmalı Tekke köyünü ziyaret edecek misafirler içinde bölgeye misafirhane yapılması gerektiğine değinen Tütüncü, “Abdal Musa Türbesi’nin misafirhanesini en güzel şekilde yapıyoruz ve hediye ediyoruz. Huzur-u pire gelirken eserlerimizle gelmiş olalım. Emeğimizle gelmiş olalım.” dedi.  Tütüncü, bölgedeki çocuk bahçeleri, spor alanları, halı saha ihtiyaçlarının da en güzel şekilde tamamlanacağını söyledi.

TÜTÜNCÜ, AKÇAENİŞ KÖYÜN DE

Tütüncü, bir sonraki ziyaretini de Elmalı Akçaeniş Köyü’ne gerçekleştirdi.  1 Nisan’dan itibaren hizmetlerinde eserlerinde en güzelini Akçaeniş Köyü’ne getireceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir