Tunç, Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı Anma Töreni’nde konuştu

Yılmaz Tunç, Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı Anma Töreni’nde konuştu

Bakan Tunç: “Şehit Savcımızı zalimlere asla taviz vermeyişiyle dik duruşuyla hatırlıyor, yad ediyoruz.”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı adalete olan inancıyla hatırladıklarını belirterek, “Her daim vatan ve millet sevgisiyle çalışkanlığıyla hatırlıyoruz. Hak namına zalimlere asla taviz vermeyişiyle dik duruşuyla hatırlıyoruz. Şehit savcımızı, görevini layıkıyla yapan, adaletin tecellisi için çalışan dürüst ve ahlaklı bir vatan evladı olarak her zaman hayırla yad ediyoruz.” dedi.

Adalet Bakanı Tunç, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı Anma Töreni’ndeki konuşmasında, 9 yıl önce 31 Mart 2015’te teröristlerin gerçekleştirdiği menfur saldırı sonucu şehit olan savcı Kiraz’a Allah’tan rahmet, ailesine, yargı teşkilatına ve millete başsağlığı diledi.

Şehit savcıyı sadece bugün değil 9 yıldır her zaman hayırla rahmetle yad ettiklerini dile getiren Bakan Tunç, “Onu hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Şehidimiz, hepimizin gönlünde bu ülkenin çok kıymetli bir evladı ve adalet teşkilatımızın çok değerli bir mensubu olarak yaşamaya devam ediyor.” ifadesini kullandı.

Bir Mehmet şehit düşerse yerine binlercesi yetişir

Kiraz’ın adliye çatısı altında ülkesine, milletine hizmet ederken alçakça hedef alındığını vurgulayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Adalet düşmanları onun görevini layıkıyla yapmasından, terör örgütlerinden millet adına hesap sormasından rahatsız oldular. Hainler, onu bizden kopardılar ama amaçlarına ulaşamadılar. Asla da ulaşamayacaklar.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir