TİMBİR Genel Başkan Vekili Av. Cüneyd Altıparmak yazdı

Türkiye, 31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktı. AK Parti’nin kayıp yaşadığı yerel seçimlerde birinci parti çıkan CHP 35 belediye başkanlığını kazandı. AK Parti ise 24 belediye başkanlığında kaldı.

Haber kanallarındaki canlı yayınlarda yaptığı siyasi değerlendirmelerle bilinen Türkiye’nin önemli hukukçularından Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkan Vekili Av. Cüneyt Altıparmak, seçimlere dair değerlendirmelerde bulundu.

Altıparmak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Erdoğan bu krizden çıkar. Buna eminim. Bir biçimde bu bulutlar dağılır. Ancak tuhaf olan bu saate kadar yenilginin sebebi olan adayların, onları belirleyen kimselerin, bu duruma ayak uyduranların sorumluluk almaması. Sonucu biz doğurduk bari Erdoğan üzerindeki bu yükü bir açıklama yaparak üstümüze alalım demiyor kimse. Bir yerden revizyon başlayacaksa buradan başlamalı, bu zihin bu kolaycılık bitmeli. Herkes sorumlu değilse kim sorumlu. Siyaseti kendi pastanesine çevirenler sorunlu bu pasta bizde kalsın diyenler sorumlu. Sorumlu bedel ödemeli zorla değil iradesiyle!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir