Serhat Ardahanspor transferlerini açıkladı

Serhat Ardahanspor transferlerini açıkladı

ARDAHAN–BHA

Genç ve başarılı transferlerle kadrosunu güçlendiren Serhat Ardahanspor kulüp Başkanı Yusuf Alp Yılmaz: “İlk yarı 12 maçta 6 galibiyet, 4 beraberlik 2 mağlubiyet aldık. Bu ilk başlangıçta aldığımız 2 mağlubiyetten sonra 10 hafta bir seri yakaladık yenilmezlik serisi. İlk yarıda yaptığımız 7 transferle takımı 3. Lige taşımak için elimizden gelen her şeyi yaptık. İkinci yarıda da 6 tane transfer yaptık”dedi.

“İkinci yarıda şampiyonluk hedefiyle yola devam ediyoruz”

İlk yarıdaki liderlik şansını değerlendiren Serhat Ardahanspor Başkanı Yusuf Alp Yılmaz; “İlk yarı her şey çok güzel gidiyordu son 3 maçta aldığımız beraberlik ve son Çayeli Spor maçında Karadeniz lobisiyle ve hakemlerin verdiği yanlış kararlar, 2 penaltı ve golümüzün iptalinden dolayı yaşadığımız sorunlar vardı. Ama ikinci yarı bu Karadeniz lobisinide yenip hakemleri, karşı rakiplerimizi yenip, o sene bu sene diyerek 3.lig yolunda mücadelemizi yapıp o kupayı Ardahan’a getireceğiz inşallah. İkinci yarı kadromuzu kaleci, sağbek, kanat, orta sahadan oluşan 6 tane transferle yaptık bunların hepsi ileri forvet ataklı bir yatırımdır. İlk yarıda gol noktasında sorunlar yaşadık ama bu dönem inşallah gol noktasında sıkıntılar yaşamayacağız. 1 buçuk Milyon transfer bütçesi ayırdık. İlk yarıdaki futbolcularımız, yeni gelen futbolcularımız hepsi ödemelerini aldı. Şu an bir maddi sıkıntılarımız yok” dedi.

“Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü taraftarlara Mobbing yapıyor”

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğünün taraftarlara mobbing uyguladığını söyleyen başkan Yılmaz; “Öncelikle hepimiz Ardahanlıyız diye gurur duyuyoruz ama Ardahanlı olmak kimlikte yazılmakla olmuyor, Ardahan’ı sahiplenmek lazım. Hiçbir idari amirinin Ardahan umurunda değil çünkü onlara göre Ardahan’ı başka şekilde gündeme getirmek gerekiyormuş ama futbol birleştiricidir. Iğdır spor kulübü, Cantürk Alagöz çok güzel bir şey yaptı Iğdır’ı bir noktaya getirdi Iğdır’daki bütün etnik kimlikleri bir araya getirip herkesi barıştırdı. Ama Ardahan’da Valilik olsun Emniyet Müdürlüğü olsun bunların hiçbiri spora etkisi olmayan üstüne futbol oynanmaması için elinden geleni yapıyorlar. Özellikle Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü burada taraftarlara mobbing yapıp taraftarların maça gelmemesi için yani Türkiye’nin hiçbir yerinde kimlik kontrolu ile sahaya girişi yoktur. Paso kart vardır ama buda Ardahan’da olmadığı için tek tek kimlik kontrolü yapıp üst araması yapılıyor. Üst araması yapılabilir ama kimlik kontrolü yapılarak insanları fişleme tarzında Emniyet Müdürlüğü böyle şeylere başvuruyor. Ve insanları maçlarda susturup tehdit edip bu noktada insanların maçlara gelmemesi için elinden geleni yapıyorlar. Bu konuyla ilgili çağrım var; bu il hepimizin burada hep birlikte el ele verirsek huzur sağlanır, bu şekilde Huzur sağlayamayız” dedi.

“Tarafımızdan sadece takıma sahip çıkmalarını istiyoruz, gerisini biz hallediyoruz”

Konuşmasının devamında taraftarlarına destek çağrısında bulunan Başkan Yusuf Alp Yılmaz; “Bizim taraftarımızdan tek istediğimiz gelip maçlarda takımına sahip çıkmaları geri kalanları biz yaptık, herhangi bir taraftarımızdan maddi bir beklentimiz yoktur. Sadece onlar takımına sahip çıksınlar yüreklerini ortaya koysunlar zaten 21 tane kardeşimiz gereken her şey yapıyor. Yönetimimizde teknik kadromuzda hocalarımızda herkes yüreğini ortaya koysun. O kadar zor şartlarda mücadele ediyoruz ki kimse bunları bilmiyor ama gelip orada eleştiri yapması çok kolay bütün kardeşlerimize sahip çıkıyorum. Biz bu sene inandık o sene bu sene şampiyon olacağız inşallah” şeklinde konuştu.

“Hedefimiz şampiyonluk ve kupayı Ardahan’a getirmek”

Başkan Yusuf Alp Yılmaz’ın ardından ilk yarı değerlendiren başarılı Teknik Direktör Hakan Koçer, kupayı Ardahan’a getirmek için mücadele ettiklerini ifade ederek şunları söyledi: “İlk yarı Kelkit maçıyla başlayan bir çıkışımız oldu bunu son haftaya kadar devam ettirdik ama son üç haftada özellikle aldığımız beraberlik neticesinde liderliği kaybettik. Özellikle Arsin Spor maçında iyi futbol oynayıp dört tane direkten dönen topumuz vardı. Görele Spor’da iyi futbol oynayıp ama hava şartları buna izin vermedi. Çayeli Spor’da başkanımızın da dile getirdiği gibi Karadeniz lobisi, hakemin 2 penaltımızı ve golümüzü vermemesi ama gerçekten sezonun en iyi futbolunu açıkçası Çayeli Spor maçında oynadık. Ama dediğim gibi hakemi geçemedik Karadeniz lobisini geçemedik, ilk yarıyı 4. Sırada bitirdik. Başkanımın da dediği gibi hedefimiz şampiyonluk, ikinci yarının daha zor geçeceğini biliyorum ama iyi hazırlandık. Özellikle oyuncu kardeşlerimle eksi 18 derecede çift idman yaparak sonuna kadar antrenmanlarımızı yaptık. Daha sonra başkanımız Trabzon’da bize kamp ayarladı orada da iyi bir kamp süreci geçirdik, bir hafta boyunca hem çift idman yaparak hem 3 tane hazırlık maçı oynadık. Hazırlık maçında da Arsin sporu ve Maçka Belediye Sporu yenerek birde Görele Sporla berabere kalarak hazırlık maçımızı tamamlayıp tekrardan bir izin verdik Ardahan’a döndük. Ardahan’da çalışmalarımıza pazartesi günü itibariyle başladık iyide bir çalışma sürecimiz oldu Arhavi maçına iyi hazırlanıyoruz. Her maç bizim için zor, biz her maça final gözüyle bakıyoruz her maçı ciddiye alıyoruz. Biz maç ayırt etmiyoruz. Her maç zor, şampiyonluk maçında her maç zordur. Taraftarlarımıza 92 dk bizi desteklemelerini istiyoruz. Onlarda zaten soğukta geliyorlar, başkanımızın da dediği gibi o sene bu sene Ardahan’a bu kupayı getirmek istiyoruz.”

“Küfürsüz tezahüratla takımımıza destek olun”

Serhat Ardahanspor Başkanı Yılmaz, 04 Şubat Pazar günü evinde oynayacağı Arsin Spor maçına tüm taraftarı davet ederek şunları belirtti: “Pazar günü maçta SMA hastası bir kız kardeşimiz var, Ardahanlı İzmir’de yaşayan orada bir stant açılacak Ardahanlı hemşerilerimden de elinden geldiği kadar yardım yapmalarını istiyorum. Takımına 90 dk sahip çıkan küfür etmeden, küfürsüz bir tezahürat bekliyoruz.”

Düzenlenen toplantı transferlerin imzasının ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir