Öğrencilere verilecek telefon ve bilgisayar desteğinin detayları açıklandı

Öğrencilere verilecek telefon ve bilgisayar desteğinin detayları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Yükseköğretim Öğrencilerine Yönelik Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, bakanlık öğrencilere cep telefonu satış bedelinin yüzde 44,44’ünü, bilgisayar cihazının ise yüzde 16,66’sını destek olarak sağlayacak.

Başvuru, öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bilişim sistemi üzerinden bir defaya mahsus gerçekleştirebileceği belirtildi. Başvuruda bulunmak için öğrencilerin satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmaları ve teknolojik cihazın vergiler dahil nihai satış bedelinin 9 bin 500 liradan az olması şartı aranacak. Ayrıca, cihaz faturasının öğrencinin TC Kimlik numarasını içermesi, adına düzenlenmiş olması, banka İBAN numarası ile telefon hattının öğrenciye ait olması gerekecek.

İnternet desteği ise bir hatla sınırlı olacak ve iki ay boyunca ücretsiz olarak verilecek. Aylık 10 GB şeklinde yıllık 120 GB olarak sağlanacak olan internet desteğinde kullanılmayan veri bir sonraki aya devredemeyecek. Ayrıca, öğrenciye ait numaranın başka bir mobil şebeke işletmecisine taşınması durumunda destek sonlandırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir