LÖSEV Samsun’da geleneksel iftar programı düzenlendi

LÖSEV Samsun’da geleneksel iftar programı düzenlendi

Okan IŞIK/ SAMSUN – BHA

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, Ramazan Ayı’nın sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşma ruhunu lösemi ve kanser mücadelesi veren hastalarının evlerine taşımakla kalmıyor, düzenlediği büyük iftar buluşmalarıyla kanser hastalarıyla aynı masada bir araya geliyor. LÖSEV, yüzlerce kanser hastası ve ailesinin katıldığı büyük iftar yemekleri ile kanser hastalarına moral vermeyi, dayanışma duygusunu yaşatmayı, ekonomik zorluklar içinde uzun bir tedavi sürecinde kendilerinin yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda, Samsun’da düzenlenen LÖSEV’in geleneksel iftar yemeğinde, lösemi ve kanser hastası çocukların ve aileleri ile birlikte yetişkin kanser hastaları ve iyileşmiş gençler bir araya geldi. İftar yemeğine Samsun Valisi Orhan Tavlı katılırken; program içeriğinde Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuarı Akademisyenleri tasavvuf müziği dinletisi gerçekleştirdi. Atakum Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ise Artvin yöresine ait dans gösterisini sergiledi.

LÖSEV İl Koordinatör Yardımcısı Ferhan Taşkınsu iftar buluşmasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “LÖSEV 25 yılda yardımlaşma ve dayanışma ruhunu arttırarak her geçen gün daha fazla çocuğun ve ailenin yüzlerini güldürdü. İnsanlar arasında yardımlaşmanın, dayanışmanın birlik ve beraberliğin güçlenmesine katkı sağlayan paylaştığımız sofralardır. Ramazansa sevgidir, hoşgörüdür, şükürdür. Bu güzel akşamda hep beraber büyük bir sofraya oturuyoruz.  Ramazanı birlikte bir aile olarak paylaşmaktan da oldukça mutluyuz. Bizler, sizlerin yanınızda olduğumuzu ve her zaman desteğimizi hissetmenizi bilmenizi istiyoruz. Sizler, LÖSEV için çok değerlisiniz. Birlikte, sevgi ve dayanışma ile her zorluğun üstesinden gelebiliriz. Bu iftar yemeği, sadece bir yemek değil, aynı zamanda bir araya gelme ve birlikte olma fırsatıdır. Birbirimize güç vermek ve moral sağlamak için buradayız. Bu sebeple Büyük LÖSEV ailemizin iftar yemeği programına hepiniz hoş geldiniz. Şimdiden Oruçlarımızı Allah kabul etsin, herkese iyi iftarlar diliyorum.”

Fitre, Fidye ve Zekâtlarınızla Önce Çocuklar İyileşsin

Ramazan ayı boyunca yapılan fitre, fidye bağışları ile kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok gıda desteği ailelerin evlerine kadar gönderiliyor. Ayrıca Zekât bağışları ile sosyal hizmet uzmanlarınca yoksunluğu tespit edilmiş lösemi ve kanserle mücadele eden çocuklar ve annelerinin banka hesaplarına 12 ay boyunca nakit yardım olarak iletiliyor. Tüm bu desteklerin yanı sıra LÖSEV’in LÖSANTE Hastanesinde ise ihtiyaçlı lösemi ve kanser hastası çocuklara tamamen ücretsiz tedavi sunuluyor. Ramazan Bayramı bağışlarıyla yoğun bakımdan kan ve trombositlerine, yurtdışı ilaçlarından o ilaçları koyacakları buzdolaplarına kadar Lösemili Çocukların ve ailelerinin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir