Kaymakam Ürkmezler Şehitlik Anıtı temel atma törenine katıldı

Kaymakam Ürkmezler Şehitlik Anıtı temel atma törenine katıldı

Alanya Belediyesi tarafından şehitlerimizin aziz hatıraları ve anılarını yaşatmak ve onlara ait bir alan oluşturulması amacıyla Büyükhasbahçe mahallesine yapılması planlanan Şehitlik Anıtı temel atma töreni bugün gerçekleştirildi. Törene Kaymakam Ürkmezer, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eşi Yıldız Yücel, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Antalya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Engin Burak Mindivanlı, Siyasi Parti İlçe Teşkilatları, Şehit Aileleri, Gaziler ve aileleri ile vatandaşlar katıldı
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel açılış konuşması gerçekleştirerek yapılacak olan şehitlik anıtı ile ilgili bilgiler verdi ve şehitlik anıtımızın Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum dedi. Başkan Yücel’in ardından söz alarak katılımcılara konuşan Kaymakam Ürkmezer ‘’ Böyle anlamlı bir günde şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte olmaktan çok mutuyum. Biz sadece 18 Mart şehitler gününde değil, yılın her zamanında şehitlerimizin emanetleri ve gazilerimizle bir araya geliyoruz ve onları yalnız bırakmıyoruz. Milletimiz vatanını, topraklarını ve değerlerini korumak için gözünü kırpmadan can vermiş bir millettir. Şehitlerimizin emanetlerine her zaman sahip çıkıyoruz. Devletimiz bütün imkanlarını şehitlerimize ve gazilerimize seferber ederek yanlarında oluyor. Özellikle son 20 yılda bunu daha iyi görüyoruz. Bizlerde aynı azim ve kararlılıkla şehit ve gazilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Geçmişten günümüze memleketimizin çeşitli şehirlerinde şehitler ve gaziler vermiş Alanya’mız içinde böyle güzel bir şehitlik anıtına ihtiyaç vardı. Burada önemli olan şey yapılan anıtın, şehitlerimizin ve gazilerimizin yaşanmışlıklarının gelecek nesillere aktarılabilmesi. Bu güzel proje için Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Şehitlik Anıtı’nın Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitler Gününü kutluyorum’’ dedi.
Konuşmanın ardından Alanya Müftülüğü tarafından dualar okundu ve Kaymakam Ürkmezer, Başkan Yücel, şehit aileleri, gaziler ve katılımcılar butonlara basarak Şehitlik Anıtının temelini attılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir