Kahramanmaraş Valisi Ünlüer Başkanlığında Basın Bilgilendirme Toplantısı

Kahramanmaraş Valisi Ünlüer Başkanlığında Basın Bilgilendirme Toplantısı

Hakan KISACA / KAHRAMANMARAŞ – BHA

Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı iş birliğinde deprem sonrasında yürütülen faaliyetler ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer başkanlığında düzenlenen toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, AFAD İl Müdürü Tayfun Temur ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Vekili Muharrem Ateş de hazır bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, “26 bin TOKİ konutumuzun inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Planlamalar dahilinde aralık ayı sonuna kadar kırsal mahallerimizde ve şehir merkezimizde yapımı tamamlanan 10 bine yakın konutun hak sahiplerine teslimini planlıyoruz. Mayıs ayı sonuna kadar ise 26 bin konutun tamamını hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz.

Orta hasarlı binaların ruhsatlandırmasına ilişkin de açıklamada bulunan Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, “Belediyelerimizin bu konuda elini güçlendirmek adına Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, AFAD teşkilatımız ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüz ile ortak çalışma sonucunda bir genelge hazırladık. Süreç bu aşamada daha hızlanmış oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise yaptığı sunumda, zemin etütlerine ilişkin Mikrobölgeleme çalışmaları, orta hasarlı yapıların güçlendirme ve ruhsatlandırma kararı, şehir merkezinde kentsel tasarım çalışmaları, ilçelerde imar çalışmaları ve alt yapı yenileme çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgilendirme de bulundu.

Toplantı, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir