IGMG Württemberg’den ‘Gül’ gibi iftar

IGMG Württemberg’den ‘Gül’ gibi iftar

Mustafa Karaman-Almanya

BÖBLİNGEN– İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) Württemberg Bölgesi tarafından her yıl düzenlenen ve gelenek hale getirilen ‘Gül İftarı’ programını bu yıl Böblingen’deki Melodi Events Salonunda gerçekleştirdi. Başta ev sahibi IGMG Württemberg Bölge Başkanı Muhammed Tayyip Sayan olmak üzere Bölge ve Şube yöneticileri katılırken iftar programının onur konuğu IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün oldu. İftara ayrıca HASENE yardım kuruluş ve BERZAH şirketi temsilcileri, aktif idareciler ve emektarlar ile iftar programında buluştu. Aile ortamında gerçekleştirilen program büyük ilgi gördü.

İNSANLIK DRAMI FİLİSTİN

İftar Programı okunan Kur’ân-ı Kerim tilaveti ile başladı. IGMG Württemberg Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Uzun’un sunumunu gerçekleştirdiği programda Uzun, program boyunca katılımcıları yönlendirerek etkinliğin sorunsuz ilerlemesini sağladı. Daha sonra kürsüye gelen Württemberg Bölge Başkanı Muhammed Tayyip Sayan er yaptığı selamlama ve açılış konuşmasında tüm misafirleri yoğun katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Bölge Başkanı Sayan, topluluğun birlik ve beraberliğinin yanı sıra Filistin’deki insanlık dramına işaret ederek kısa zamanda bunun durmasını ve yardımların en kısa zamanda yerine ulaşmasına vurgu yaptı. Ayrıca Sayan, IGMG’nin değerlerinin ve hedeflerinin altını çizerek, toplum içindeki birlikteliğin ve dayanışmanın gücüne dikkat çekti.

DAYANIŞMANIN ÖNEMİ

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün de iftara katılarak misafirlere konuşmasında, İslam toplumunun karşılaştığı meydan okumalara ve fırsatlara değindi. Öte yandan Genel Başkan Ergün, toplumsal sorumluluk, dayanışma ve birlik mesajları vererek, katılımcılara ilham kaynağı oldu. Programın kapanış duasında, toplumsal dayanışma ve anlayışın güçlendirilmesine katkıda bulundu. Gül iftarı programında katılımcılar, iftarın maneviyatını paylaşmanın yanı sıra, bir araya gelerek özlem giderdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir