İDRİS NEBİ HATİPOĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

İYİ Partiden istifa ederek AK Parti’ye katılan Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun kim olduğu gündem oldu. Peki, İDRİS NEBİ HATİPOĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

İdris Nebi Hatipoğlu Kimdir?

Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezindeki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesi Hatipoğlu’na rozet taktı.

 

İdris Nebi Hatipoğlu, 1975 yılında Eskişehir’de doğdu. Eğitim hayatına Bilkent Üniversitesi’nde muhasebe ön lisans eğitimi alarak başladı ve daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni tamamladı.

 

2006-2007 sezonunda Eskişehirspor Kulübü’nün başkanlığını üstlendi. Başkanlık yaptığı dönemde, Eskişehir milletvekili Kemal Unakıtan aracılığıyla Eskişehirspor’a kaynak yaratıldı ve takım Süper Lig’e yükseldi.

 

İdris Nebi Hatipoğlu, 28. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne milletvekili olarak girdi. Görev aldığı komisyonlardan biri Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu oldu.

 

Ayrıca, Hatipoğlu çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir ve evli bir aile adamıdır, üç çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir