Günaydın, emeklilere seslendi

Günaydın, emeklilere seslendi:

“Doğalgaz, ekmek ve otobüs ücretsiz olacak”

MHP Isparta Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın; beraberinde İl Başkanı A. Önder Topçu ve Milletvekili Hasan Basri Sönmez ile birlikte Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şubesi Başkanı Abdülkadir Ersal ve dernek üyelerini ziyaret etti.

“Emekliler bizim baş tacımız”

MHP Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın dernek ziyaretinde emeklilere yönelik projelerini açıkladı. Günaydın, “Emeklilerin önemli dertlerinden biri olan doğalgaz ve yakıt ücretlerini ihtiyaçları olan vatandaşlarımıza belediyemiz kötü durumda olmaına rağmen bizler karşılayacağız. Emeklilerimize sosyal tesisler yapacağız tabiki ama asıl önemlisi çayını ve kahvesini ücretsiz içecek hizmetlerden ücretsiz yararlanacak. Mevcut belediye meclisinden 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın 31 Mart’a kadar ücretsiz binebileceği ile ilgili karar çıkartmış. Peki 31’inden sonra ne olacak? Yasada olan maddeyi sen istediğin gibi değiştiremezsin yasalara da ihanet etme.

Emekliler ebedi halk otobüslere bedava binecekler. Onların söylemi kesinlikle emekliye karşı olan bir saygısızlıktır. Kira yardımlarında tesbitlerimizle vatandaşlarımıza destek çıkcağız. Halk ekmek projesini yapıp emeklilerimize 5 TL’ye ekmek vereceğiz diyorlar. Bizler dilediğiniz fırından, dilediğiniz marketten dilediğiniz yerden Isparta’nın her yerinden ekmekleri bedava olarak vereceğiz. Otobüse bedava biniyor diye şoförlerimiz buğuz ediyorlar. Öyle bir durumda bizlere ulaşacaksınız. Öyle bir durumda şoförü mahkemeye vereceğim çünkü yasa var” dedi.

MHP Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın, emeklilere yönelik onlarca projesi olduğunun altını çizerek, “Allah’ın izni ile belediye başkanı olduğum zaman ben emekliler ile yatıp emekliler ile kalkmak istiyorum. İhtiyaçlarını, emekliye gösterilmesi gereken saygı ve kutsallığı herkese öğreteceğiz. 1 Nisan sabahında Isparta’mız için mücadelemize başlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir