Giresunlu Dönüm Parası Alan Emekli Çiftçilere İkramiye Şoku!

Emekli çiftti ve üreticilere ikramiye şoku. Bir defaya mahsus emeklilere bu ay içerisinde ödenecek olan 5 bin lira ikramiye ödemesinden ÇKS kayıtlı emekli üreticilerde faydalanamayacak. İkramiyeden çalışan emekliler gibi emekli üretici ve çiftçilerde kapsam dışı bırakıldı.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, “Bir defaya mahsus emeklilere 5 bin lira ikramiye 10-15 tane dairesi bulunan emekliye var, 5-10 tane arı kovanı, 1-2 dönüm fındık bahçesi ve 2-3 tane büyükbaş hayvanı olan çiftçiye yok” dedi. Karan, çalışan emekliler gibi Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı emekli çiftçilerinde 5 bin lira ikramiye ödemesinden yararlanamayacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışan emekliler hariç emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye ödemesi yapılacağı müjdesini hatırlatan Karan, tarımla uğraşan çiftçilerin de bu ödemeden yararlanamayacağını büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini kaydetti.

TÜRK ÇİFTÇİSİNİN % 75’İ EMEKLİ!

Nurittin Karan, “Tarımla uğraşan Türk çiftçisinin %75 emekli yaşını doldurmuş ve bir vesileyle emekliliğe hak kazanmış vatandaşlarımızdır. Dolayısıyla Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçilerimizin de %75’i emeklidir ve yapılacak olan 5 bin liralık ikramiyeden yararlanamayacaktır. ÇKS’ye kayıtlı emekli çiftçilerimiz alınan bu kararla bir mağduriyet yaşayacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın vereceği bir talimat ile alınan bu karar tekrar revize edilmeli ve emekli çiftçimizin mağduriyeti giderilmelidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir