Gelibolu, SMA hastası Merve’nin sevincine ortak oldu

Gelibolu, SMA hastası Merve’nin sevincine ortak oldu

Doğan ZELOVA GELLİBOLU – BHA

ÇANAKKALE(BHA) Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yaşayan SMA Tip 1 ölümcül kas hastalığı ile savaşan 5 yaşındaki Merve Tekin yaşama bir adım daha yaklaşınca, 1,5 yıldır onun için mücadele eden grup, davul-darbuka eşliğinde sevincine ortak oldular.

5 Yaşında olması süreci zorlaştırmasına rağmen gösterdiği dirençle kendisine yardımcı olanlarında direncinin artmasını sağlayan Merve Tekin için düzenlenen kampanyanın süresinin dolacak olması son bir haftada inanılmaz bir mücadele yaşandı.

Dün akşam itibariyle Merve Tekin’in tedavisinde kullanılacak olan Zolgensma adlı ilacın kullanılabilmesi için gerekli olan para toplanınca, bu paranın toplanabilmesi için inanılmaz mücadele veren Gelibolu’nun Kadınlar Ritim Grubunu da oluşturanlar bu gece Merve ve ailesine sürpriz bir kutlama yaptılar.

Davul – Zurna ve darbuka ritim grubu Tekin ailesinin evinin önünde toplanarak, Merve Tekin’in sevincine ortak olarak moral verdiler. Grup davul-zurna eşliğinde oynayan guruba Merve Tekin’de annesi Tuğba Tekin’in kucağında aşağıya inince coşku ikiye katlandı.

Bu Coşkuyu gören anne Tuğba Tekin “Kesinlikle öyle. Allah sizden razı olsun. Hepinizin emeklerine sağlık. Zerre kadar katkısı olan herkesten Allah razı olsun. Yani bu duygunun tarifi yok Merve gerçekten 5 yaşında ve Türkiye’nin en büyük bebeği. Güçlü savaşçımız direndi çok şükür inşallah başaracağız sizlerin sayesinde. Parası yüzde 76’yı geçti çok şükür” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir