Emekliler için yeni adım

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın daha önce yapmış olduğu açıklamada, emekli aylığı promosyon ödemelerinin alınan aylık miktarına göre 8 bin TL ile 12 bin TL arasında belirlendiği müjdesini vermişti.

Bu olumlu gelişmelerin ardından, milyonlarca emekli ve çalışanı ilgilendiren bir duyuruyu AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu yaparak kamuoyu ile paylaştı. Emekliler ve çalışanlar için yapılacak giderleri azaltıcı ve gelirleri artırıcı adımların hayata geçirilmesi, toplumun sosyal ve ekonomik açıdan daha güçlü bir konuma gelmesine katkı sağlayacaktır. Bu tür destek ve teşvikler, emeklilerin ve çalışanların yaşam standartlarını yükseltmeye ve refah düzeylerini artırmaya yönelik önemli adımlar olarak değerlendirilmektedir.

Akbaşoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

16 Nisan itibarıyla Meclis tekrar çalışmalara başlayacak. 2024 yılı emekliler yılı, bizlerden beklentileri var. Sahanın sesine uyan, memnun etmeye çalışan iktidarız. 17 kere iş başına geldik, milletten onay aldık. Bu manada başta emekliler olmak üzere çalışanlar için olumlu dokunuşlara devam edeceğiz. Promosyonun ardından yeni adımlar atacağız. Başta emekliler olmak üzere giderleri azaltıcı gelirleri artırıcı adımları yerine getireceğiz.

Haziran sonu Temmuz başı olmak üzere tüm emekli ve çalışanların durumunu iyileştirecek adımlar atacağız. Türkiye’nin yapısal anlamda bölgesel ve küresel güç olarak Türkiye Yüzyılı hedefleri noktasında kırmızı çizgiler muhafaza edilerek temel hak ve özgürlüklerdeki perspektifi bütünlüklü anayasayla Türkiye’nin gelecek ufkuna güvenli şekilde neticeler elde edecek şekilde küresel ufukları gerçekleştirecek şekilde anayasaya ihtiyaç var. Tüm partilerle görüşmek suretiyle Türkiye’nin ihtiyaçlarını tam manasıyla karşılayacak bir yaklaşımı kuşatacak şekilde ortaya koymak için çabamızı devam ettireceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir