Ekşioğlu Vakfı’nda yeni dönem; Süleyman Ekşi yeniden seçildi; Meclis Başkanı Kemal Ekşi oldu

Türkiye’nin en köklü ve kalabalık ailelerinden olan ve iş dünyasında başarılı iş insanları yetiştiren aileleri bünyesinde barındıran Ekşioğlu Vakfı’nda yapılan Genel Kurul’da yeni yönetim kademeleri belli oldu. Ekşioğlu Vakfı Başkanı Süleyman Ekşi’nin yeniden başkanlığa seçilirken, Meclis Başkanlığı’na ise Karasu bölgesinden İş İnsanı Kemal Ekşi seçildi.

Ekşioğlu Vakfı’nda 14 Ocak’ta yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulun ardından seçilen yeni meclis üyeleri, Ekşioğlu Vakfı Hakkı Ekşi Tesislerinde Cihan Ekşioğlu Yönetim Binasında bir araya geldi.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan toplantıda Meclis Başkanlık Divanına sunulan ve kabul edilen önerge ile Ekşioğlu Vakfı Meclis Başkanlığına Kemal Ekşi, Meclis Başkan Vekilliğine Mustafa Ekşi, Başkan Yardımcılığı görevine Hızır Ekşi, Katip Üyeliğe Av. Hüseyin Dursun Ekşi seçildi.

MUSTAFA EKŞİ GÖREVİ KEMAL EKŞİ’YE DEVRETTİ

Ekşioğlu Vakfı Başkanı Süleyman Ekşi, Meclis Başkanlığını devreden Mustafa Ekşi’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi sundu, yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Görevi Kemal Ekşi’ye devreden Mustafa Ekşi, “Görevimi devrederken vakfı bırakmıyorum. Sadece görev değişikliği yaptık. Ben her daim olduğu gibi bundan sonrada hem vakfımızın hem de seçilen yeni meclis ve yönetimimizin yanında olduğumu belirtiyor, tüm akrabalarımın da gereken desteği vermesini istiyorum” dedi.

KEMAL EKŞİ: ÖNEMLİ GÖREVİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRECEĞİM

Ekşioğlu Vakfı Meclis Başkanı seçilen Kemal Ekşi’de “Meclis başkanlığını devraldığım Mustafa Ekşi’ye ve bütün üyelere teşekkür ediyorum. Bende bu önemli görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Burada tüm akrabalarımızın da destek olmasını bekliyorum” diye konuştu.

Toplantıda Ekşioğlu Vakfı yönetim kurulunda görev almak isteyenler belirlendi, 11 asil 5 yedek yönetim kurulu üyesi oy birliği ile kabul edildi.

SÜLEYMAN EKŞİ BAŞKANLIĞI’NDA YÖNETİM KURULU TOPLANDI

Meclis toplantısının ardından Ekşioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Süleyman Ekşi başkanlığında toplandı, görev dağılımı yapıldı.  Süleyman Ekşi yeniden Ekşioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığına, Başkan Vekilliği görevine Mustafa Ekşi, Başkan Yardımcılığı görevine Osman Ekşi ve Serkan Ekşioğlu, Muhasip üyeliğe Fehmi Ekşioğlu, Veznedar Üyeliğe İslam Ekşi,  Genel Sekreterlik görevine Ender Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Sadık Fırat Ekşioğulları, Umut Ekşi, Kasım Ekşi ve Yasin Ekşi seçildi.

KADEM EKŞİ’YE TAM DESTEK

Toplantıya Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi’de katıldı.  Ekşioğlu Vakfı Genel Kurulunda yerel seçimlerde adaylığı kesinleşen aile mensuplarının desteklenmesi kararını aldı. Bu karara göre Ekşioğlu Vakfı üyesi, Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi’ye tam destek verilmesi kararlaştırıldı.

“EKŞİOĞLU AİLESİ OLARAK HER DAİM KADEM EKŞİ’NİN YANINDAYIZ”

Vakıftan yapılan açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle, Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı olan kıymetli akrabamız, vakıf kurucularımızdan, mühendis; Kadem Ekşi’yi gönülden tebrik ediyor, başarılar diliyoruz, Ekşioğlu ailesi olarak her daim yanındayız. Maltepe’yi güzel günlerle buluşturacağına yürekten inanıyoruz” denildi.

      

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir