Çim Hokeyi Trabzon Bölge Birinciliği Tamamlandı

Çim Hokeyi Trabzon Bölge Birinciliği Tamamlandı

Mehmet Bülent ALP

Okul Sporları Genç Erkekler Çim Hokeyi Grup Birinciliği ikinci gün maçında karşılaştığı Erzurum Çim Hokeyi takımı ile yaptığı maçı da 2-0 kazanarak Alanya’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılma hakkı elde etti.

Müsabakaların son gününde Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Kız Çim Hokey takımı karşılaştığı Erzurum Rabia Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesini penaltı atışlarında 4-2 yenerek Alanya’da yapılacak olan Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı. Gurup birinciliği müsabakası berabere bitince penaltı atışlarında Gülbahar Hatun Lisesi adına Sude Demirtaş, Yağmur Aktaş, A. Melisa Mataracı, Esra Bulut penaltıları gole çevirirken Erzurum Rabia Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesi adına Zeynep Çakar ve E. Sudem Güleş gole çevirdi.

Maçlar sonucunda Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi Birinci, Erzurum Rabia Hatun Kız AİHL ikinci, Suluova Şehit  Muharrem Saygün Anadolu Lisesi Üçüncü oldular.

Erkeklerde ise Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi önce Amasya takımını 2-0, Tokat takımını 5-0, Suluova takımını 1-0, Erzurun takımını 2-0 yenerek finallere gitmeye hak kazandılar. Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi birinci, SamsunTürk Telekom MTAL ikinci, Erzurum 3 Temmuz AİHL üçüncü oldular.

Başhakem Mahmutcan Cılkız; Müsabakalara kız takımlarından 9 takım katılırken erkeklerde 8 takım katıldı. Kızlar beşli A ve B guruplarından birer takım Alanya’da oynanacak olan Türkiye finallerine katılacak. Erkeklerden 8 takım dörtlü iki gurup olarak bunlardan da birer takım finallere katılacak. Erkeklerde Türkiye finallerine Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi diğer guruptan da Ardeşen takımı katılacak. Kızlarda ise B gurubu maçları devam ediyor. A gurubunda ise Vakfıkebir Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi rakibini yenerek Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

Vakfıkebir Sentetik sahasında Karadeniz Bölge takımları ile Doğu Anadolu Bölgesinden ise Erzurum ve Van takımları burada müsabakalara çıktı. Diğer guruplar ise Konya ve Zonguldak ile Şanlıurfa’da da müsabakalar var.

Başhakem Cıkız Türkiye Finallerinin Alanya’da önümüzdeki günlerde belli olacak tarihte yapılacağını belirtti.

Kısa sürede takım oluşturarak takımı hazırlayan Çim Hokeyi Antrenörü Milli Oyuncu İsmail Tan, takımı oluşturmada yaşadıklarını anlatarak şunları söyledi; yardımcı antrenör okulun beden öğretmenleri Muharrem Yaşa ve Yardımcı Antrenör beden eğitimi öğretmeni Şevket Gürdal aracılıyla çim hokeyi tanıtımı yapıldıktan sonra kız ve erkek takımları oluşturulduk.   Yetenekli sporcular sayesinde kız ve erkeklerde önce il birinciliği devamında 9 il ve 18 takımın katıldığı Karadeniz Bölge Şampiyonasında kız ve erkek takımlarımız gol yemeden gurup birincisi olarak 22 ve 26 Nisan 2024 tarihinde son sekiz takımın Türkiye şampiyonu olmak için Antalya’da yapılacak müsabakalarda ilimizi temsil edeceğiz dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir