Bursa da Kentsel Dönüşüm Projesi

Bursa da Kentsel Dönüşüm Projesi

Bursa Yıldırım Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesi 9 farklı proje ile devam ediyor. İmar uygulama çalışmaları yürüten Yıldırım Belediyesi, kadastro ve tapu tescil işlemleri tamamlayarak , hak sahiplerine 34 bin tapu dağıttı. 40 bin hak sahibine tapu vermeyi hedeflediklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, böylece kentsel dönüşünüm önündeki yapısal ve hukuki engelleri büyük oranda ortadan kaldıracaklarını söyledi.

İki bin 880 güvenli konut

Yıldırım’da 400 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydeden Başkan Yılmaz, “Bursa’nın ve Türkiye’nin kısa süre önce Maraş depreminde yaşadığı acıları göz önünde bulundurduğumuzda kentsel dönüşümün bir seçenek değil, vakit kaybetmeden gerçekleştirilmesi gereken bir zorunluluk olduğunu daha iyi görüyoruz.  Bu bilinç ile ilçemizin farklı bölgelerinde 9 projemiz devam ediyor. Bu projelerimiz kapsamında iki bin 193 bağımsız birimi yıkarak yerlerine iki bin 880 güvenli ve modern konut üreteceğiz” dedi.

“Ulaşılabilir yaşam alanı sunacağız”

Kentsel dönüşümün binaların yenilenmesinden ibaret olmadığının da altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bu kentsel dönüşüm hamlemizi, sosyal donatı alanları, parklar, yeşil alanlar ve yeni ulaşım arterleri ile destekliyoruz.  Böylece sadece bir binayı değil, bölgeyi dolayısıyla ilçeyi yeniliyoruz.  Bu alanları da kentsel dönüşüm çalışmalarımız sırasında yaptığımız imar düzenlemeleri ile elde ediyoruz. Bu 9 projemiz kapsamında ilçemize; 65 bin metrekare yeşil alan, 15 bin 880 metrekare eğitim alanı, 5 bin 211 metrekare BHA ve gençlik merkezi alanı, 2 bin 320 metrekare ibadet alanı, 7 bin 900 metrekare sosyal ve kültürel tesisi 900 metrekare sağlık alanı kazandırdık. Projelerimiz tamamlandığında insanlarımıza modern, güvenli, sosyal donatı alanları ile desteklenmiş, ulaşılabilir yaşam alanları sunacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir