BAKAP mahsülleri Başkentli çiftçilerin yüzünü güldürüyor

BAKAP mahsülleri Başkentli çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Başkentte tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla çiftçilere kırsal desteklerde bulunan, tarımın sürdürülebilirliğini arttırmayı ve çiftçilere ekonomik olanaklar sunmayı hedefleyen ve bu doğrultuda birçok projeyi hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, BAKAP arazisinden hasat edilen saman ve arpa kırığı sosyal yardım desteği alan çiftçilere ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.

25 ilçede kaba yem desteği

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 25 ilçede 367 mahallede, sosyal yardım alan 763 yetiştirici ve 8 afetzedeye toplam 1848 çuval arpa kırması, 1670 adet saman balyası dağıtmak için tüm ekipleri ile yoğun mesai harcıyor.

BAKAP Tarım Kampüsü’nden hasat edilen arpa kırması ve kaba yemler muhtarlar aracılığıyla Başkentin dört bir tarafında hayvan yetiştiren kadın çiftçiler başta olmak üzere yerli üreticilere ulaştırılıyor.

Ücretsiz olarak verilen kırsal destekten memnun olduklarını dile getiren çiftçiler, Ankara Büyükşehir Belediyesine şu sözlerle teşekkür etti:

İsmail Uysal: “Çok memnunuz, Allah razı olsun. İlk defa destek alıyorum, daha önce almadım. Teşekkür ediyorum.”

Kazım Işık: “Kuyumcutekke Köyü sakinlerindenim, hayvancılık yapıyorum. Mansur Başkanımızdan Allah razı olsun, çok büyük fedakârlık yapıyor. Hizmette hiçbir kusur etmiyor. Allah başımızdan eksik etmesin.”

Mustafa Ayanoğlu (Beypazarı Üreğil Mahalle Muhtarı): “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman köylerle ilgilendiler, bizleri her zaman onurlandırdılar. Başkanımıza vermiş olduğu desteklerden dolayı minnettarız. İnşallah bu önümüzdeki seçimde de tekrar Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak görmek istiyoruz.”

Hatice Yiğit: “Hayvancılık yapıyorum. Ücretsiz yem dağıtımı uygulamasından çok memnunum.”

Hasan Tiftik: “Ankara Büyükşehir belediyesinin çiftçileri desteklemesinden çok memnunum. Belediyemize çok teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir