Aydınlatmalar Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii’nin İhtişamını Ortaya Çıkarttı

Aydınlatmalar Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii’nin İhtişamını Ortaya Çıkarttı

AKSARAY-BHA

Belediye ekipleri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in talimatları ile geçtiğimiz yıllarda Ulu Cami, şehitlik kapısı, Aksaray Lisesi gibi tarihi yapıların ışıklandırılmasını sağlamıştı. Şehre estetik kazandırmak ve tarihi yapıların ihtişamını ortaya çıkartmak için yapılan aydınlatma çalışmalarına şehir merkezinde bulunan Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii de eklendi.

Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii’nin dış cephesi amber rengi aydınlatmalarla aydınlatıldı. 148 adet aydınlatmanın kullanıldığı çalışma ile tarihi yapının tüm mimari incelikleri ortaya çıkartılmış olundu.

Aksaray’ın tarihi yapılarına estetik görünüm kazandırmak için görev süreçleri boyunca birçok çalışma yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Tarihi mekanların gelecek nesillere ulaşması ve ihtişamının korunması amacı ile birçok çalışma yapıyoruz. Şehrimizde birçok tarihi mekân da restorasyon çalışması gerçekleştirdik. Mevcutta kullanılan mekanlarında güzelliklerinin görünür hale getirmek için aydınlatma çalışmaları yapıyoruz. Şehrimizi güzelleştirecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. ‘’Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir