Akşener: Var olan Anayasa’nın hükümlerini yok sayarken neyi, nasıl değiştireceksiniz?

Akşener: Var olan Anayasa’nın hükümlerini yok sayarken neyi, nasıl değiştireceksiniz?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleşen, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusuyla başlayan süreçte, anayasa değişikliğinin gündeme gelmesiyle ilgili Akşener, ”Buradan iktidara seslenmek istiyorum. Yahu muhteremler; anayasa değişikliğini konuşmadan önce; mevcut Anayasa’ya, uymanız gerekiyor. Siz daha, var olan Anayasa’nın, hükümlerini yok sayarken; neyi, nasıl değiştireceksiniz?” dedi.

Meral Akşener’in açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

”2024 yerel seçimlerine girerken; 81 ilde, milletimize, liyakatli adaylarımız, kadrolarımız, ve çözümlerimizle birlikte; İYİ Belediyecilik vizyonumuzu da sunuyoruz.”

”Geçtiğimiz hafta; Atamızın ebediyete intikalinin, 85’inci yılıydı. 85 milyon Türk milleti olarak; onun gösterdiği ufka varma vazifemizi, bir kez daha hatırladık.”

”Onun büyük vizyonunu, bir kez daha anladık. Ve aziz hatırasını, bir kez daha andık… Ancak maalesef; biz milletçe, aynı duygularda buluşurken; bu duyguları, paylaşmayanlar da vardı. Ayrık otları, istikbal zararlıları, ahlak yoksunları da vardı. ”

”Eğer ki bugün, memleketimizde, ezanlar okunuyorsa; eğer ki bugün, gökyüzünde, şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa; eğer ki bugün, toprağımızın, malımızın, canımızın, namusumuzun, güvenliği varsa; bunu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Ve, ne yaparsanız yapın; bu borcu unutturamayacaksınız!”

”Can Atalay davasıyla ilgili, hukuk skandalları; bir devlet krizine dönüştü”

”Can Atalay davasıyla ilgili, hukuk skandalları; 8 Kasım itibariyle; artık bir anayasa krizine, bir devlet krizine dönüştü. Böylesine vahim bir krizden; siyaset üstü olması gereken, bir devlet meselesinden; siyasi rant devşirmeye çalışmak; en hafif tabiriyle, ayıptır.”

”Yargıtay’dan, bir dairenin; Anayasa Mahkemesi’ni, bundan ötürü suçlamasını; aldığı karara uymamasını ve AYM üyelerini hedef göstermesini hiçbir koşulda kabul etmeyiz. Hele ki Gazi Meclisimizin, kurumsal yapısının,  aynı Yargıtay dairesi tarafından, hedef alınmasına, göz yummayız.”

”İlk günden beri bu anayasal devlet krizinin, çözülmesi için çalışıyoruz”

”Nereye hizmet ettiği, belli olmayan odakların, millet iradesini hedef almasına da asla izin vermeyiz. İşte bu yüzden biz, İYİ Parti olarak, ilk günden beri bu anayasal devlet krizinin, çözülmesi için çalışıyoruz.”

”Anayasa Mahkemesi üyelerimiz, sahipsiz değildir. Her ne olursa olsun, Türk milletinin vicdanı, hakkın ve hukukun yanındadır. Tüm yollar kesilse bile Türk milletinin sinesine giden bir yol, her zaman vardır.”

”İYİ Belediyecilik vizyonumuzu sunuyoruz”

”2024 yerel seçimlerine girerken; 81 ilde, milletimize, liyakatli adaylarımız, kadrolarımız, ve çözümlerimizle birlikte; İYİ Belediyecilik vizyonumuzu da sunuyoruz.”

”Bizim esas hedefimiz, öncekilerden daha iyi olmak değil; milletimizin, şimdiye kadar mahrum bırakıldığı, büyük bir vizyonu, hayata geçirmektir. Biliyorum ki, işimiz zor. Biliyorum ki, sıkışmamızı, tökezlememizi, düşmemizi bekleyen çok. Biliyorum ki, çizdiğimiz rotadan, rahatsız olmayan yok.”

”Partimizin üzerinde tasarlanan tüm oyunları birer birer bozacağımızı da, çok iyi biliyorum. Emeğimize, halel getirme gayretinde olanların tüm planlarını, suya düşüreceğimizi de, çok iyi biliyorum!”

”İYİ Parti’ye, istikamet çizmeye kalkanlara; linçle, mobingle, namertlikle, bizi, yolumuzdan döndürmek isteyenlere geçit vermeyeceğimizi de, çok iyi biliyorum!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir