Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesinin 40. yılı etkinlikleri çerçevesinde Antalya Tarımına Yön Veren 40 firmaya ödül verildi

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesinin 40. yılı etkinlikleri çerçevesinde Antalya Tarımına Yön Veren 40 firmaya ödül verildi

Akdeniz Üniversitesinde “Antalya Tarımına Yön Verenler Onur Ödülleri” Verildi

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesinin 40. yılı etkinlikleri kapsamında verilen Antalya Tarımına Yön Verenler Onur Ödülleri sahiplerini buldu.
Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’ndaki etkinliğe katılan rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, Ziraat Fakültesinin üniversitenin ikinci fakültesi olduğunu söyledi.

Fakültenin Türkiye’nin en fazla tercih edilen Antalya’nın önemli değerlerinden olduğunu belirten Özkan, mezun öğrencilerin çok sayıda tarım firması kurduğunu ve ihracata imza attığını kaydetti.

Yaşam ve insan olduğu sürece tarımsal üretimi geliştirmek zorunda olduklarına dikkati çeken Özkan, “Artan nüfusu beslemek için dünyanın gıda üretiminin 2050 yılına kadar yüzde 70 oranında artması gerekiyor. Buna ulaşmak için ikinci bir tarım devriminden başka yol görünmüyor. Tarım sektörünün bilimsel temele dayanması çok önemli.” dedi.
Törende, 40 firmaya ödül verildi.

Törene Özkan’ın yanı sıra Antalya Vali Yardımcısı Aydın Abak, İl Jandarma Komutanı Tarık Hekimoğlu ile akademisyenler ve tarım firmaları temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir