Afetlere dirençli, afetlere bilinçli gençler projesi hayata geçiyor

Afetlere dirençli, afetlere bilinçli gençler projesi hayata geçiyor

Kansızoğlu yaptığı konuşmada Türkiye’nin deprem gerçeğine değinerek unutulmaması gerektiğini belirtti. 17 Ağustos ve 6 Şubat depremlerinin ülkeyi derinden etkilediğini söyleyen Kansızoğlu “Türkiye’nin deprem gerçeğinden yola çıkarak Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği olarak ‘Afetlere dirençli, afetlere bilinçli gençler’ adı altında bir proje başlattık.” dedi.

Ülkenin deprem kuşağında olduğunu, afet anında hızlı müdahelenin önemini belirten Kansızoğlu yürütülen projenin amacının afet bilincinin artırılması ve afet müdahale ekipmanlarının alınması olduğunu açıkladı.

“Sakarya, Bursa ve Rize İlk Duraklarımız”

Kansızoğlu projenin ilk kapsamının Sakarya, Bursa ve Rize’ de gerçekleştirileceğini ifade ederek “projemizi Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği olarak, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ve Bursa Teknik Üniversitesi paydaşlığında gerçekleştireceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Kansızloğlu konuşmasının sonunda şunları kaydetti:

“Bu paydaşlıkta Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği olarak bizlere destek olan İç İşleri Bakanlığı Sivil Toplum Kuruluşları Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. Yine bu paydaşlıkta derneğimize katkı sunan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Sayın Prof. Dr.. Mehmet Sarıbıyık, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Naci Çağlar’a teşekkür ederim. Genel Başkan Kansızoğlu sağlıklı ve mutlu bir gençliğin geleceğin toplumunun temelini oluşturduğu unutulmamalıdır”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir