ABB’nin Başkent Marketlerdeki ucuz et satışı ilgi gördü

ABB’nin Başkent Marketlerdeki ucuz et satışı ilgi gördü

Tamamen yerli besi hayvanlarından elde edilen etler, kıymalar ve tavuk ürünleri ilk gününden itibaren vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Sağlıklı ve hijyenik gıdalara uygun fiyatlarla erişimi sağlamak amacıyla hizmet veren ABB Halk Ekmek Fabrikası, Ramazan ayının sonuna kadar sürecek uygun fiyatlı et satışını, şehrin farklı bölgelerinde bulunan 7 Başkent Market şubesinde başlattı.

Yerli besi hayvanlarının kesimi Ankara’daki kesimhanelerde gerçekleştirilip, antemortem ve postmortem muayeneleri yapılarak elde edilen uygun fiyatlı kırmızı ve beyaz etlerin satışını yapan Halk Ekmek Fabrikası Sorumlusu Veteriner Hekim Mutlu Ergün, “Eko kıyma 369 TL, eko kasap köfte 369 TL, kuşbaşı 379 TL, Ayaş Kooperatifi kangal sucuğu 309 TL, haşlama et ise 339 TL’den satışa sunuldu” dedi.

Uygun fiyatlı et satışı, GİMAT Başkent Market, Batıkent Başkent Market, ASKİ Başkent Market & Kafe, ABB Başkent Market, Şafaktepe Başkent Market, Kızılay Başkent Market ve Etimesgut Başkent Market olmak üzere toplamda 7 noktada, 10.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Başkent Marketlerinde kıyma kilosu 369 TL, kuşbaşı kilosu 379 TL iken; kasap köfte 369 TL, haşlama et 339 TL, dana sucuk 339 TL ve tüm tavuklar ise 83,25 TL’den satılıyor.

Vatandaşların bütçelerine katkı sağlamak amacıyla zorlu ekonomik koşullarda başlatılan uygun fiyatlı et satışı, Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir