4 İlde Eğitime Kar Engeli

4 İlde Eğitime Kar Engeli

<!– –>

Hakkari’de olumsuz hava şartlarından dolayı  yüksek öğretim kurumları dışında okulların bugün tatil edildiği açıklandı.

Valilikten gelen duyuruda, kentin büyük bir kısmında gece saatlerinde başlayacak yoğun yağışların (bölgesel olarak kar ve yağmur), sabah saatlerinde de süreceği açıklandı.

Sel riski başta olmak üzere, çığ ve taşkın risklerinin belirtildiği açıklamada, bugün il genelinde yüksek öğretim kurumları haricinde, kreş, anaokulları, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları ile özel öğretim kursları, Halk Eğitimi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

Söz konusu duyuruda, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izin verileceği belirtildi.

Sivas

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle okular tatil edildi.

Akıncılar Kaymakamlığı tarafından yapılan duyuruda, “İlçemiz genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ilk, orta ve liselerde eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.” ifadeleri kulanıldı.

Diğer bir taraftan Sivas merkez ve ilçelerinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini devam ediyor.

Şırnak

Valiliğin sosyal medya hesaplarından yaptığı bilgilendirmede, Beytüşşebap ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi, Uludere ve Cizre ilçesinde de sağanak nedeniyle bugün tüm eğitim öğretim kurumlarında eğitime ara verildiği kaydedildi.

Söz konusu bilgilendirmede, engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacağı aktarıldı.

Van

Van’ın Bahçesaray ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle taşımalı ile köy okullarında okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

Bahçesaray Kaymakamlığı sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Bahçesaray ilçemizdeki yoğun kar yağışları nedeniyle 22 Mart 2024 Cuma günü taşımalı ile köy okullarımızdaki eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Hamile ve engelli personeller idari izinli sayılacaktır. Vatandaşlarımıza saygı ve önemle duyurulur” ifadesi kullanıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir