112 Acil Çağrı hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Vali Öksüz başkanlığında toplandı

112 Acil Çağrı hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Vali Öksüz başkanlığında toplandı

Jandarma, Emniyet, Sağlık, AFAD, İtfaiye ve Orman birimlerinin yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, İlimizde yürütülen Acil Çağrı Hizmetleri tüm yönleriyle ele alınarak, kurumlar arası koordinasyonu gerektiren konular görüşüldü.

Toplantıda yaptığı değerlendirmede, acil durumlarda vatandaşlarımızın tek bir numara üzerinden “112’yi” arayarak yardım istemelerine olanak sağlayan Acil Çağrı Hizmetleri’nin önemine değinen, bazen saniyelerin bile önemli olduğuna dikkat çeken Vali Öksüz, bu hizmetin İlimizde en etkin ve verimli şekilde yürütülmesini sağlamak istediklerini belirterek, ilgili tüm kurumlarımızın ve görevli personelimizin çalışmalarında gereken hassasiyeti ve özveriyi göstermelerini istedi.

Toplantıda, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mehmet Saraoğlu tarafından kurumun çalışmaları, personel durumu, teknik konular, çağrı istatistiklerini içeren kapsamlı sunum yapıldı. Genel değerlendirme, görüş ve önerilerin sunulması ile toplantı sona erdi.

Vali Öksüz toplantı sonrası, 112 Acil Çağrı Merkezi içerisinde çağrıların alındığı ve yönlendirildiği bölüm ile, bahçede nöbetçi çağrı personelinin istirahat etmeleri amacıyla yapılan dinlenme alanında incelemede bulundu.

Toplantıya başta Vali Türker Öksüz olmak üzere İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mehmet Saraoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. M. Murat Erk, Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş, İl Afet ve Acil Durum Müdür V. Abdullah Yasir Akbulut, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Alper Teker katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir