1.20 faizli konut kredisi geliyor

1.20 faizli konut kredisi geliyor

Konut talebinin artmasıyla birlikte devlet, dar gelirli vatandaşlar için düşük faizli konut kredisi hazırlığına hız verdi. Resmi açıklamanın yapılması ve detayların tamamlanmasının ardından 120 veya 180 ay vadeli konut kredisi sunulacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 20 Kasım’da yapılan kabine toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yılmaz, ‘Aile ve Gençlik Fonu’ ile ilgili konut kredisi detaylarını paylaştı. İlk kez ev sahibi olacak bireylerin başvurabileceği bu kampanyada konut kredi faiz oranları %1,20 seviyesinde olacak.

Konut kredisi için sadece ilk ev sahipliği yapacak bireyler başvurabilecek, mevcut ev sahipleri veya daha önce ev sahibi olmuş bireyler ise bu kampanyadan yararlanamayacak. Geri ödeme planı olarak vatandaşlara 120 ila 180 ay arasında seçenekler sunulması bekleniyor.

Konut sahipliği meselesinin sadece kredi odaklı olmadığını belirten Yılmaz, konut arzı ve talebinin dengeli bir şekilde ele alınması gerektiğini vurguladı. Konut kredisi imkânlarının ilk ev sahipliği için kullanılacağını ifade etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir