TDV görevlileri, Bakü Büyükelçisi Bağcı’yı ziyaret etti

0

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ekibi, vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu için Azerbaycan’a geldiğinde, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı ile önemli bir buluşma gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Diyanet İşleri Başkanlığı Azerbaycan Bakü Din Hizmetleri Müşaviri Zeki Yavuzyılmaz da hazır bulundu.

TDV Azerbaycan Ülke Sorumlusu İrfan Kerim Görgülü, Büyükelçi Bağcı’ya organizasyonları hakkında ayrıntılı bilgi sunarken, 180 büyükbaş kurbanın kesildiği ve bunların 1260 hisse halinde ihtiyaç sahibi Azerbaycanlılarla paylaşıldığı bilgisini paylaştı.

Ziyaret sırasında, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV’nin her yıl düzenlediği bu kurban faaliyetinin Azerbaycan’da memnuniyetle karşılandığını belirten Yavuzyılmaz, “İki ülke insanının kalbi birlikte atıyor. Buradaki kardeşlerimize yardımlarımız devam edecek.” dedi.

Büyükelçi Bağcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek TDV ekibi ve Yavuzyılmaz’a teşekkür etti. Bu tür yardımların Azerbaycanlılar için Türkiye’deki kardeşlerinin bir hediyesi olarak görüldüğünü vurguladı.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir